Archiwum aktualności

Izolacja tarasów

Coraz częściej wykonujemy izolację tarasów. Do pracy wykorzystujemy Fatrafol 810V, czyli folię, którą stosujemy na dachach płaskich. Podobny jest też okres naszej gwarancji, czyli 20 lat na trwałość folii i szczelność spawów.
Każdy taras jest także przez nas skontrolowany metodą mechaniczną i dodatkowo uszczelniony masą zalewową.

 

Izolacja garażu podziemnego

W dniach, 8 i 9 lipca w województwie zachodniopomorskim wykonywaliśmy izolacje garażu podziemnego w nowoczesnym apartamentowcu.

Zlecenie wykonane zostało na folii PVC o grubości 1 mm. Pracowaliśmy na Fatrafolu 804V. Do wykonania mieliśmy 500 mkw izolacji przeciwwilgociowej.

 

Koniec izolacji dachu płaskiego

4 maja 2018 roku zakończyliśmy pracę na trzecim budynku osiedla bloków mieszkalnych. Zabezpieczenie folią izolacyjną Fatrafol geowłókniną PP o gramaturze 200.
Folię zabezpieczyliśmy dlatego, że na dachu wykonywane są jeszcze prace związane z obróbkami blacharskimi, a nam zależało na ograniczeniu do minimum zagrożeń wynikających z uszkodzenia folii.
Po zakończeniu wszystkich prac na budynku, geowłóknina zostanie ściągnięta i przeniesiona na kolejny "nowoczesny blok".
Nadmienię, że osiedle będzie składało się z 18 budynków i wszystkie będą izolowane przez nasze przedsiębiorstwo.

Współpraca

Drugiego maja 2018 roku rozpoczynamy współpracę pomiędzy naszą firmą, a jednym z największych i najsolidniejszym sprzedawcą akcesoriów do oczek wodnych. Firma znajduje się w województwie zachodniopomorskim, wszystkie akcesoria znajdziecie Państwo pod adresem: www.jakoib.pl
Rzeczowość właściciela, ogrom wiedzy na temat oczek wodnych, własna hodowla ryb ozdobnych, to podstawowe argumenty, które skłoniły nas do nawiązania współpracy. Firma nasza będzie sprzedawała i montowała produkty Pana Jakuba.

Ostatni etap budowy oczka wodnego cz.3

24 kwietnia zakończyliśmy prace przy ostatnim zleceniu. Przez 5 dni budowaliśmy oczko wodne praktycznie od zera. Kaskada, murowanie, poziomowanie, most, pomoc przy zagospodarowaniu terenu i to wszystko w 5 dni. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Renowacja cz. 2

Fotografie przedstawiają kolejny etap budowy naszego kolejnego oczka. Po poziomowaniu, geowłókninie, folii właściwej przyszedł czas na wykończenie zbiornika.

Kolejnym etapem będą nasadzenia, posadowienie mostu i zalewanie wodą. To wszystko zobaczycie Państwo jak zbiornik skończymy.

Renowacja cz.1

Dnia 16.04.2018 roku przystąpiliśmy do naprawy i modernizacji oczka
wodnego w województwie lubuskim. Zdjęcia z tego co zastaliśmy
prezentowaliśmy już Państwu, a dzisiaj pokazujemy pierwszy etap naszej pracy.

Co zrobiliśmy? A więc: wypoziomowaliśmy cały zbiornik, skarpy wzmocniliśmy suchym betonem, zbudowaliśmy podwalinę kaskady i
zatopiliśmy szpilki pod przyszły most, który połączy taras restauracji z
platformą widokową.
Kolejny etap to: rury podtrzymujące most i wyłożenie geowłókniny (17.04)

Nowa maszyna

W listopadzie 2017 roku, zakupiliśmy kolejny kombajn zgrzewający. Miło nam poinformować, że to druga tak nowoczesna i zaawansowana technologicznie maszyna zgrzewająca folię w Polsce.
Kombajn rozpoznaje rodzaj folii, sam potrafi dobrać temperaturę zgrzewu, posiada pamięć ustawień, może być kontrolowany z poziomu komputera i najważniejsze, potrafi zgrzać 18 mb w ciągu 1 minuty.
Główne zadanie nowej maszyny w naszej firmie to wzmacnianie plandek poprzez wspawywanie taśm wzmacniających i antykradzieżowych.
Dzięki tej technologii, plandeki produkowane w naszej firmie osiągną wytrzymałość o 30% wyższą niż standardowe.
Produkcję plandek ze wzmocnieniami rozpoczynamy od początku 2018 roku.
Mamy nadzieję, że stałe inwestowanie w park maszynowy, szkolenia w których bierzemy udział, inwestowanie w pracowników jeszcze bardziej będzie satysfakcjonowało naszych klientów.

 

Mamy być wszędzie

Właśnie wykonaliśmy próby materacy, które używane są na nowoczesnych placach trampolinowych budowanych na całym świecie.
Udało nam się nawiązać współpracę z międzynarodową firmą, która buduje tego typu atrakcje dla dużych i małych.

Mamy więc być i w USA, Kanadzie, Wenezueli, Brazylii, Emiratach Arabskich (Dubaj), krajach EU i "Bóg jeden wie, gdzie jeszcze".
Mamy nadzieję, że to początek bardzo udanej współpracy dla obu stron.

Izolacja tarasów

Dnia 28 listopada wykonywaliśmy izolacje tarasów na osiedlu apartamentowym w Stargardzie. Prace wykonaliśmy na folii hydroizolacyjnej o gramaturze 630. Po wykonaniu izolacji całość będzie pokryta płytkami gresowymi.

 

Parasole

23 listopada na terenie województwa zachodniopomorskiego wykonywaliśmy zabezpieczenie konstrukcji osłaniających pracowników firmy, podczas wykonywania prac zewnętrznych.
Do wykonania pracy użyliśmy folii transparentnej PVC, o grubości 0.80 mm. Był to warunek konieczny, gdyż pracownicy pod "parasolami" muszą widzieć, co robią.
Zlecenie wykonaliśmy w ciągu jednego dnia roboczego. Teraz musimy mieć tylko nadzieję, że komfort pracy na zewnątrz znacznie się poprawi.

Plandeka okryciowa - termiczna

Już jakiś czas temu opracowaliśmy metodę trwałego łączenia folii plandekowej z folią bąbelkową. Metoda "wynaleziona" przez nas bardzo skutecznie ogranicza koszty ogrzania dużych hal przemysłowych.
Nasze ostatnie zlecenie to wykonanie plandeki o wymiarze 24x32, która będzie podwieszona na suficie, celem obniżenia wysokości hali, a co za tym idzie, ograniczenia wydatków na ogrzanie pomieszczeń.
Badania laboratoryjne, jakie wykonaliśmy wskazały, że temperaturę w pomieszczeniu zaizolowanym w ten sposób można podnieść o 2-3 C. Mało, nie mało???
Przyjmując, że przed wykonaniem plandeki temperatura w hali oscylowała wokół 13 C, a po założeniu plandeki podniosła się do 16 C, ma to niebagatelne znaczenie przy ograniczeniu kosztów opału.

Domek dla lalek

To oczywiście żart. W połowie października 2017 wykonywaliśmy plandekę okryciową na metalową konstrukcję, która ma zabezpieczyć zaawansowaną elektronikę przed działaniem czynników atmosferycznych.
Wymagania technologiczne producenta maszyny uniemożliwiają montaż skrzynki sterującej wewnątrz pomieszczenia, więc należało wykonać "budkę" pod sterowniki.

Izolacja tarasów w Szczecinie

Bardzo rzadko mamy okazję widzieć efekty naszej pracy. Jesteśmy trochę "leśnikami", czyli efektów naszej pracy nie widzimy, a przynajmniej, widzimy bardzo, bardzo rzadko.
Czasami jednak jest inaczej. Tak było w tym wypadku, gdzie właściciel ogrodu zaprosił mnie, żeby popodziwiać nasze dzieło.
Słowa są zbędne, więc zostawiam Państwa z obrazem. Nadmienię tylko, że właśnie dlatego udzielamy tak długiej gwarancji na to co robimy, bo staramy się robić właśnie tak, żeby później móc podziwiać takie ogrody.

Izolacja tarasów w Szczecinie

4 września 2017 roku izolowaliśmy powierzchnie płaskie na tarasach dachowych. Praca obejmowała
5 dachów i polegała na montażu i obróbce folii dachowej PVC.  Prace wykonaliśmy na folii hydroizolacyjnej o grubości 1,20 mm. Gwarancja udzielona na trwałość uszczelnienia i trwałość produktu to 25 lat.
Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na tego typu uszczelnienia. Folia cenowo porównywalna jest z papa, natomiast jej trwałość i pewność uszczelnienia znacznie przewyższa wykonanie izolacji z papy.

Impreza biegowa w Szczecinie - K2

Nie samą pracą człowiek żyje, więc czwórka reprezentantów "Fol-Tech team pl" brała udział w biegu "górskim" w Szczecinie. Mieszkańcy tego pięknego miasta doskonale wiedzą czym jest Lasek Arkoński, więc... lekko nie było. Biegli: Wiesiu Opulski, Janusz Znaczko i Białousy, czyli Wiesław i Jan.

 

Rzetelna Firma

Firma Fol-Tech uczestniczy w Programie Rzetelna Firma. To program dla każdego przedsiębiorcy, który chce pokazać, że rzetelność i uczciwość w biznesie jest dla niego najważniejsza. Ułatwia on budowanie pozytywnego wizerunku swojej firmy, jako wiarygodnej i wypłacalnej. Uczestnicy  programu otrzymują Certyfikat Rzetelności, który potwierdza brak niespłaconych  zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA.

Altany! Altany!

Bardzo często nasi Klienci utożsamiają nas z wielkimi, wręcz ogromnymi inwestycjami, gdzie zużywamy tysiące mkw folii. Nie zawsze tak jest. Robimy też rzeczy malutkie, które są tak samo ważne, jak te wielkie.

Zdjęcia przedstawiają zabudowywanie altany "oknami z folii PVC". Przed wbudowaniem okien odpowiednio je "stuningowaliśmy", tworząc ramki, wzmacniając całą konstrukcję i nadając jej odpowiedni efekt wizualny. Koszt wykonania tego typu zabezpieczenia to kwota dziesięciokrotnie niższa, niż budowanie ze szkła (wymiary okien to 103x183 cm). Gwarancja trwałości produktu to 10 lat!!!, warto więc czasami się zastanowić nad tego typu rozwiązaniami.

 

Letnia promocja!

Od 20 czerwca 2017 roku, przy zakupie na 1500 zł i 3000 zł, otrzymacie Państwo od nas pamiątkową koszulkę lub bluzę. Jak zwykle, priorytetem dla nas jest jakość produktów, więc gwarantujemy bardzo dobre gatunkowo rzeczy. Zapraszamy więc do zakupów.

Excellent

Słowo to oznacza: wyśmienity, doskonały i pochodzi z języka angielskiego. Słowo ma być synonimem naszych nowych membran dachowych. Zero tolerancji gramatury, zero "polskich" kombinacji "alpejskich". Zero oszukiwania na włókninach, stabilizatorach itd. Po prostu, bardzo solidny produkt za bardzo nieduże pieniądze.

Dołącz do nas!

Planujemy zatrudnienie kilku nowych pracowników, dlatego wszystkich chętnych prosimy o wysyłanie CV na adres: wieslaw@foltech.pl
Poszukujemy pracowników magazynowo-produkcyjnych (wiek do 25 lat, możliwy brak doświadczenia, wykształcenie co najmniej zasadnicze, dyspozycyjność, pracowitość i chęć nauki).

 

Nowe geowłókniny

Od 10 czerwca 2017 roku, w sprzedaży mamy także geowłókniny PP. Dotychczas sprzedawaliśmy geowłókniny PES, ale zdecydowanie wyższa jakość produktów wykonywanych z polipropylenu (PP) spowodowała, że teraz mamy oba typy produktów. Zalety PP, to większa wytrzymałość na rozrywanie (+30%) i wyższa przepustowość wodna (+15%).

CCC i u nas

Dla tych wszystkich, którym cena jest jedynym wyznacznikiem przy zakupie produktu, mamy dobrą wiadomość. Zrobiliśmy folię wytłaczaną (kubełek), który od 20 czerwca będziemy sprzedawali za 1.98 zł* (zakup nawet przy jednej rolce). Towar zrobiliśmy po to, żeby pokazać wszystkim fanom "koncernów", że Polacy też doskonale potrafią robić coś taniego, nie koniecznie dobrego.

*cena dotyczy zakupów wiązanych, tzn. razem z innymi produktami wytwarzanymi w naszej firmie

FolPan po nowemu

Zmieniliśmy wszystko. Od 15 lutego będzie do Państwa przychodził nowy FolPan. Zwiększyliśmy gramaturę produktu o 30% i grubość folii o 50%. Celem naszej decyzji było zapewnienie naszych klientów o najwyższej jakości produktu, który wytwarzamy w naszej firmie. Tak duża zmiana w jakości materiałów daje nam gwarancję, że w Polsce wykonujemy najwyższej jakości produkt pod panele podłogowe.
To wszystko spowodowało, że na wszystkie maty produkowane przez nas udzielamy 15 letniej gwarancji*

*gwarancja dotyczy trwałości folii i piany, produkt przez okres gwarancji musi spełniać swoją rolę i nie może wpływać ja jakość użytkowania podłogi

Niemcy... Niemcy...

Nasza firma to nie tylko piękne, rekreacyjne oczka wodne i baseny, ale także różnego rodzaju zbiorniki. Ten, który widać na fotografiach, to zbiornik na nieczystości płynne, które wykonywaliśmy na terenie Niemiec. W zbiorniku wyłożyliśmy folię o grubości 1.5 mm, jednostronnie moletowaną, wykonaną w technologii 1-warstwy PVC, gnojoodporną. Gwarancja jaką udzieliliśmy klientowi na trwałość folii i jakość spawów to 10 lat.

1500 mkw zabezpieczenia

Ostatni tydzień listopada 2016 roku, nasi pracownicy spędzili w Ożarowie Mazowieckim, gdzie wykonywali zabezpieczenie dachu na jednej z mazowieckich firm. Po raz kolejny okazało się, że próby uszczelniania dachów metodą "papa na lepiku" zupełnie nie odpowiadają wymaganiom  szczelności połaci dachowej. Mimo tego, że dach był "naprawiany" relatywnie niedawno, woda lała się do środka strumieniami, uniemożliwiając wykonywanie jakiejkolwiek pracy wewnątrz hali. Nasza praca polegała na czasowym zabezpieczeniu połaci dachowej folią zbrojoną LD-PE, do wiosny, kiedy to będzie dach izolowany folią PVC.

Plandeki okryciowe

Nasza ostatnia praca to plandeki izolacyjne wykonywane dla Szczecińskich Kortów Tenisowych. Polegała ona na wykonaniu plandek, których rolą będzie obniżenie "sufitu", a co się z tym wiąże, obniżenie kosztów ogrzewania namiotów w okresie zimowym.
To kolejne zlecenie, które przyjęliśmy od w/w firmy, tak więc wcześniejsze plandeki w 100% spełniły swoje zadanie, obniżając wydatki na ogrzewanie pomieszczeń kortów tenisowych.
Praca o tyle ciekawa, że łączyliśmy plandeki okryciowe z taśmą kedrową celem wprowadzenia plandek we wcześniej przygotowane prowadnice. Kolejny zadowolony klient bardzo cieszy.

 

Mega zbiornik

W pierwszych dniach października 2016 roku, przystąpiliśmy do wykonania drugiego etapu uszczelniania zbiornika na nieczystości płynne, przy jednym z największych gospodarstw rolnych w regionie Polski Północno-Zachodniej.
Całkowita wielkość zbiornika to 15 m szerokości, 50 m długości i 4 m głębokości. Drugi etap pracy zajął nam 4 dni robocze i polegał na wyłożeniu izolacji wewnętrznej oraz połączeniu jej z izolacją zewnętrzną, przez co szczelność zbiornika jest dwuskładnikowa (izolacja zewnętrzna z folii, płyta betonowa izolowana dodatkowo silikonami uszczelniającymi i izolacja wewnętrzna).

 

Chojna 2016

We wrześniu 2016 roku, na tafli byłego lotniska wojskowego w Chojnie odbyły się zawody motocrossowe. Nasza firma była jednym z tytularnych sponsorów w/w imprezy, co dość mocno było eksponowane na całym torze. Nie samym bieganiem człowiek żyje, więc aktywne uczestniczenie w takiej imprezie bardzo nas ucieszyło.

 

 

Super zbiornik

W jednej z miejscowości w województwie zachodniopomorskim wykonywaliśmy zbiornik na zwierzęce nieczystości płynne o powierzchni dna 50  m x10 m i wysokości 3 m. Praca nie tyle trudna technicznie, co trudna "fizycznie" ze względu na wielkość zbiornika i masę własną folii (900 g/1 mkw).Pierwszy etap pracy wykonaliśmy w ciągu 3 dni, następny będziemy wykonywać za 6 tygodni, po związaniu betonu na dnie zbiornika.

 

Nie samym oczkiem człowiek żyje

Fol-Tech to nie tylko plandeki, oczka wodne i milion różnych dziwnych rzeczy. Fol-Tech to także membrany dachowe, które sprzedajemy od 20 lat!!! Nasi najstarsi klienci wiedzą, że jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, która sprzedawała membrany dachowe produkowane w Polsce, a nasz prezes to jeden z twórców pierwszej polskiej 3-warstwowej membrany dachowej. Zdjęcie przedstawia jeden z naszych eksportowych produktów, czyli Toproof 140, membranę sprzedawaną tylko i wyłącznie na rynku skandynawskim, ze wszystkimi certyfikatami rynku skandynawskiego.

Włóknina ogrodnicza 120g

Do sprzedaży wprowadziliśmy kolejny produkt ogrodniczy, czyli włókninę antychwastową Fol-Tech 120. Włóknina idealnie nadaje się jako zabezpieczenie określonych połaci ogrodu przed przerastaniem chwastów i jako doskonała wyściółka pod żwiry lub korę. Produkt jest o tyle ciekawy, że 90% włóknin ogrodniczych sprzedawanych w Polsce ma gramaturę 45-50, nasza ma 120g, czyli tyle co włókniny sprzedawane w Europie Zachodniej. Gwarancja na trwałość włókniny to 10 lat!!! Stabilizacja UV- 6%. Zapraszamy do zakupów włókniny.

Takie rzeczy także u nas

Na przełomie lipca i czerwca, nasza firma wykonywała zadaszenie konstrukcji kortów tenisowych w Gorzowie. Cała praca była dla nas dużym wyzwaniem ponieważ konstrukcja warstwy izolacyjnej była zatopiona pomiędzy folie hydroizolacyjne. Efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć na załączonych fotografiach.

Kolejne zadanie

Tym razem nasza drużyna otrzymała zlecenie zabezpieczenia czasowego systemu solarnego na jednej ze szkół w województwie zachodniopomorskim. Nasza praca polegała na wykonaniu kapturów zabezpieczających solary w okresie wakacyjnym. Brak uczniów w szkole powoduje brak odbioru ciepła z systemu solarnego, to z kolei powoduje awarie całego systemu.
Firma nasza wykonała zabezpieczenie na 96 solarów i je na dachu budynku zamontowała.

Fontanna w Witnicy

Naszym kolejnym zleceniem było uszczelnienie niecki fontanny na rynku miejskim w przepięknej, lubuskiej Witnicy.
Pracę wykonywaliśmy w bardzo niesprzyjających warunkach klimatycznych (padający śnieg- 26.04!!!), ale zadanie wykonaliśmy wzorowo i to w rekordowym czasie 5 godzin.

Izolacja garaży podziemnych

Dnia 12 listopada 2015 roku wykonywaliśmy zabezpieczenie hydroizolacyjne garaży, które będą w przyszłości całkowicie przysypane ziemią, na której będą wykonane nasadzenia z krzewów. Pracę wykonaliśmy przy użyciu folii izolacyjnej PVC monolitycznej o grubości 1 mm. Zadanie udało nam się wykonać w jeden dzień, a efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć na załączonych fotografiach.