Archiwum aktualności

Jak nas poznacie?

Teraz już będzie prosto poznać naszą flotę. Samochody dostały nową twarz i tak będą wyglądały nasze auta jak Państwo będziecie spotykać je na drogach naszego kraju.

Kotary "antywirusowe"

Zadanie było proste. Ogromna skarpa i chęć częściowego zagospodarowania jej przez inwestora. Efekt naszych trzech dni pracy widoczny jest na fotografiach. Od samego początku, do końca.

Kotary "antywirusowe"

Niestety czasy w których przyszło nam prowadzić działalność wymuszają na nas bardzo niestandardowe działania. Na zlecenie jednej z ogólnopolskich firm właśnie rozpoczęliśmy produkcję plandek oddzielających kierowców taxi od pasażerów.
To co nas wyróżnia nasz produkt, to całkowita szczelność produktu (w przeciwieństwie do pleksi, która bardziej tworzy barierę wizualną niż realną). Produkt nie wymaga montażu przez specjalistyczną firmę, może być zamontowany przez każdego, a ograniczenie widoczności jest minimalne.

Prowizoryczna renowacja dachu

Czasami sytuacja na placu budowy wymusza na nas niestandardowe działania związane z wykonaniem hydroizolacji. Taką właśnie sytuację mieliśmy w jednej z miejscowości w okolicach Gorzowa.
Brak możliwości położenia właściwej hydroizolacji tarasu wymusił na nas wykonanie izolacji tymczasowej. Taras zabezpieczyliśmy folią LD-PE zbrojoną, o gramaturze 180g/mkw. Tak "wyizolowany" taras będzie szczelny przez 24 miesiące, co pozwoli inwestorowi wykonać szereg innych prac, które muszą poprzedzać naszą pracę z membraną hydroizolacyjną PVC.
Rozwiązanie takie jest o tyle fajne, że uszczelnia powierzchnię tarasu, a nie naraża inwestora i nas na przypadkowe uszkodzenie folii właściwej przez różne ekipy budowlane, które przy budowie domu uczestniczą.

Coraz nowocześniej

Od zawsze dbaliśmy o to, żeby pracować na bardzo wysokiej jakości maszynach i urządzeniach bardzo nowoczesnych. Tak jest w przypadku zbiorników wodnych, dachów płaskich, plandek okryciowych, a teraz i worków.
Mimo tego, że nie musieliśmy wstydzić się maszyn do produkcji worków śmieciowych, budowlanych i zabezpieczających, zdjęcia poniżej pokazują Państwu najnowocześniejszą maszynę w Polsce do produkcji worków, która po 1 roku budowania jej, została skończona i praktycznie przygotowana jest do transportu do naszej firmy.
5 pracowników odbyło szkolenie u producenta maszyny, teraz czekamy tylko na przewiezienie jej do nas, złożenie na miejscu i od początku 2020 roku worki będą produkowane na dodatkowej linii produkcyjnej.

Izolacja dachu

Od 22 lat zajmujemy się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Teoretycznie można zarzucić nam, że to my wpływamy w sposób znaczący na zarzucanie świata odpadami folii, które bardzo często pokazywane są w mediach jako pływające wyspy.
To co każdy z nas widzi jest przerażające i niestety nie napawa optymizmem, ale bardzo często działania takich firm jak nasza są zgoła odmienne od wyobrażeń przeciętnego mieszkańca naszej planety.
Mimo wielu dziesiątków ton folii sprzedawanych każdego miesiąca, 90% odpadu wyprodukowanego przez naszą firmę jest odzyskiwana i kolejny rodzaj folii jest z tego odpadu wykonywany. To dotyczy wszystkich folii LD-PE. To jednak nie koniec naszych działań. Od każdego naszego klienta, który zwróci się z prośbą o odbiór, odbieramy folię "odpadową". Z niej między innymi produkowane są wszystkie nasze worki śmieciowe, budowlane, czy styropianowe.
To jest nasz mały wkład w to, żeby wysp śmieciowych w oceanach nie było. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie musicie Państwo brać reklamówek, kolejnych woreczków, nie sięgajcie po nie. My każdego dnia w naszej firmie widzimy jak wiele tego typu rzeczy zostało raz użyte i wyrzucone.
Każdy z nas niech zrobi coś, nie koniecznie wielkiego, a będzie co zostawić dla naszych dzieci i wnuków. Przecież to właśnie oni są dla nas całym światem.

Izolacja dachu

Przyzwyczailiśmy naszych klientów do tego, że wykonujemy duże inwestycje. Dachy, których powierzchnia często przekracza 1000 mkw, ale nie zawsze tak jest.
Wykonujemy także wiele tarasów, albo izolując je od początku, albo poprawiając po "panach od papy". Zdjęcia pokazują taką właśnie poprawkę, gdzie taras wykonany na papie po prostu ciekł.
Tego typu prace są najczęściej niezwykle trudne, bo musimy często korygować błędy naszych poprzedników i dostosowywać się do stanu zastanego, a nie wykonywać naszą pracę zgodnie z wytycznymi instrukcji konstrukcyjno-montażowej.
Cel jednak został osiągnięty i efekt pracy widoczny jest na załączonych fotografiach (folia będzie w całości zakryta deską kompozytową).

Nie tylko kolosy

Najczęściej wykonywane dachy płaskie przez naszą firmę, to albo prace dla deweloperów lub budynki użyteczności publicznej. Coraz jednak częściej wykonujemy izolację wodochronną domków jednorodzinnych. Świadomość klientów, większa wiedza i dostępność informacji powodują, że inwestorzy decydują się na zamianę papy na folię. Oto efekt takiej renowacji (powierzchnia dachu 8.20x8.40 m)

Termoizolacje dachów płaskich

Wykonując izolację wodochronną dachów płaskich bardzo często zadawano nam pytania, czy wykonamy izolację termiczną budynku, po to, żeby jedna firma wykonywała wszystko.

Teraz już tak i oprócz wykonywania izolacji z membrany hydroizolacyjnej, wykonujemy izolację termiczną.

Izolacja tarasów

Generalnie izolujemy duże powierzchnie, liczone w setkach lub tysiącach mkw, ale staramy się także rozwiązywać problemy indywidualnych klientów, szczególnie problemy z "cieknącymi" tarasami.
Rzecz powszechna. Często słyszę "...cieknie, dawaliśmy już 3,4,5 warstw papy i ciągle jest problem...". Nie mi oceniać jakość papy i trzymanie się zasad sztuki budowlanej, ale ilość tarasów, które poprawiamy po "panach od papy" jest ogromna.
Może zamiast wydawać tysiące złotych na kolejną warstwę izolacji z papy, lepiej raz położyć membranę hydroizolacyjną? Decyzja należy do Państwa.

Zdjęcia przedstawiają renowację tarasu na osiedlu domków jednorodzinnych. Po zakończeniu zlecenia klient otrzyma gwarancję trwałości folii i szczelności systemu na okres 25 lat

Izolacja dachu

Takie piękne budynki izolujemy. Więcej zdjęć w galerii.

Przeglądy dachów

Już wcześniej pisałem, że nie tylko wykonujemy dachy, ale je serwisujemy. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która po wykonaniu dachu wykonuje tzw. przeglądy izolacji.
Wykonujemy je co 24 miesiące, nasi klienci nie płacą za nie zupełnie nic przez pierwsze 10 lat od momentu zakończenia inwestycji. Po 10 latach, jest to zryczałtowana "symboliczna" opłata.
Zdjęcia przedstawiają dachy po przeglądach, gdzie sprawdzamy każdy centymetr folii, po to, żeby dach służył przez długie lata, a nie jakiś czas.

 

Dbałość o szczegóły

Izolacja dachu płaskiego, to nie tylko szczelne zabezpieczenie stropodachu, ale także wykonanie tego w sposób estetyczny.
Zdjęcia, które załączyłem (galeria) pokazują z jak wieloma szczegółami mamy do czynienia wykonując pokrycie dachowe. Fotografie pokazują także jak ma wyglądać poprawnie wykonany dach płaski. Szukanie dróg na skróty i pozornych oszczędności nie kończy się dobrze. Zwracajcie Państwo uwagę na estetykę wykonania i po prostu, porównujcie z fotografiami, które załączyłem.

Zabudowa altany

24 i 25 kwietnia wykonywaliśmy zadaszenie konstrukcji altany ogrodowej. Konstrukcja jest usytuowana w pensjonacie przyjmującym wczasowiczów, więc jest dość duża.
Konstrukcję osłoniliśmy folią o gramaturze 900g/mkw (dach) i 680g plus okna wykonane z transparentnego PVC o grubości 1 mm, na bokach konstrukcji.

Izolacja w Pieninach. Hej!

Nie tylko możecie Państwo spotkać nas w Polsce Zachodniej. Mieliśmy okazję izolować także w przepięknej Szczawnicy.
Praca nasza polegała na szczelnym odizolowaniu fundamentu od bardzo nieprzyjemnego gruntu, pełnego głazów i wody podskórnej. W języku potocznym, szczelnie zamknęliśmy cały fundament w worku z folii PVC o gramaturze 900. Jakość podłoża wymusiła na nas także zastosowanie geowłókniny o gramaturze 300g.
Wszystko przygotowali górale 🙂 perfekcyjnie, my postawiliśmy tylko kropkę nad "i" i teraz w tak przygotowanym dole będzie wylewana płyta fundamentowa.

 

Dachy płaskie

2 kwietnia wykonywaliśmy izolację tarasu na jednym z budowanych apartamentowców w Myśliborzu. Inwestorowi bardzo zależało na szczelności izolacji, dlatego wybrał membranę hydroizolacyjną zamiast papy. Pracę wykonaliśmy w ciągu 1 dnia pracy.

Namiot ogrodowy

W ubiegłym roku wyceniałem klientowi wykonanie osłony hali namiotowej. Okazało się, że klient wybrał ofertę o 50% tańszą, a my usłyszeliśmy, że chcieliśmy "...na nim zarobić...". Po zaledwie roku wrócił do nas z prośbą o wykonanie zlecenia wg ustaleń z ubiegłego roku.

Efekt jego zakupu widać na załączonej fotografii. Zamówiona u konkurencji osłona po 12 miesiącach całkowicie się rozsypała. My dajemy 10-letnią gwarancję trwałości. Niestety szukanie "dziwnych" oszczędności nie kończy się dobrze, a pracę i tak trzeba wykonać 2 razy, więc i dwa razy trzeba zapłacić za pracę. Czy było warto? Wizyta w/w klienta w naszej firmie dobitnie świadczy o tym, że chyba nie.

Szkolenie CWL w Warszawie

8 marca Kamil Rawluk, Paweł Laskowski i Wiesław Białous odbyli szkolenie dotyczące montażu zabezpieczeń dachowych. Dachy płaskie wymagają od inwestora stworzenia dobrego systemu asekuracji. To wymóg PIP i brak w/w wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami dla właściciela nieruchomości. Właśnie dlatego najlepszym momentem montażu zabezpieczeń jest tuż po montażu membrany hydroizolacjnej. Ale nie mogą tego robić ludzie bez kwalifikacji. Właśnie dlatego 3 z nas przeszło kurs i przystąpiło do egzaminu. Testy praktyczne zdaliśmy i otrzymaliśmy Certyfikat uprawniający do montażu zabezpieczeń na dachach płaskich. Dokument wydaje Międzynarodowa Organizacja Dekarzy i ważny jest on 3 lata. Montując więc zabezpieczenia będziemy wydawać certyfikat bezpieczeństwa budynku i szkolić ludzi wykonujących pracę na dachach płaskich.

 

Głupawka

Czasami w pracy na dachu można zrobić grilla, czasami można przebrać się za Supermana w "białej geowłókninie" i próbować uratować świat.
W roli głównej, czyli "Super Pablo" wystąpił Paweł ... bohater... znaczy się...

Komunikacja na dachu płaskim

Bardzo ważnym elementem prac wykończeniowych na dachu płaskim są tzw. ścieżki komunikacyjne. Ich położenie zawsze konsultujemy z inwestorem, a układane są w celu zwiększenia bezpieczeństwa poruszania się na dachu.
Ścieżki wykonujemy ze specjalnie do tego przygotowanej folii PVC, która minimalizuje ryzyko upadku na dachu. Niestety wadą folii hydroizolacyjnej jest to, że po opadach deszczu robi się bardzo śliska, a folia antypoślizgowa bardzo skutecznie ogranicza możliwość przewrócenia się.
Dodatkowo ścieżki oznaczamy taśmą odblaskową. To jeden z ostatnich etapów pracy na dachu płaskim, ale etap bardzo ważny, bo decyduje o bezpieczeństwie ludzi, którzy w przyszłości będą musieli dokonywać przeglądów dachu i urządzeń się tam znajdujących.

 

Dach płaski

W drugiej połowie lutego wykonaliśmy izolację dachu płaskiego. Powierzchnia dachu to 1350 mkw, folię układaliśmy na 20 cm warstwie styropianu. Dach nie posiada attyk, więc folię mocowaliśmy bezpośrednio do blachy powlekanej PVC (Fatranyl). Załączone fotografie przedstawiają końcówkę naszej pracy.

Izolacja balkonów

W jednej z lubuskich miejscowości w dniach 20 i 21.02.2019 wykonywaliśmy izolację daszków nad balkonami na budowanym osiedlu mieszkaniowym.
Do pracy wykorzystaliśmy blachę powlekaną PVC, z której wykonaliśmy opierzenia i do niej mocowaliśmy membranę hydroizolacyjną PVC o grubości 1.20 mm.
Przy tego typu zleceniach niestety nie możemy pochwalić się wykonaniem setek mkw izolacji w ciągu jednego dnia, a wynika to z dużej ilości szczegółów, które należy obrobić. System przecież ma być 100% szczelny.

A nie mówiłem

Zawsze zwracam Państwa uwagę na konieczność mądrego wyboru firm izolujących dach płaski.
Oto dowód dlaczego jest to tak istotne. Zdjęcie pokazuje to co zrobiła ekipa izolująca z miejscowości X. Jest to ewidentnie najbardziej koszmarny sposób wykończenia czegokolwiek. Brak elementarnej wiedzy, może umiejętności, może i pazerność, bo elementy wykończeniowe do membran izolacyjnych kosztują, a efekt jest taki jak na załączonej fotografii.
Na szczęście ten i kilka innych kwiatków poprawimy po naszych poprzednikach, ale to 100% dowód jak ważna jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ I DOŚWIADCZENIE.

ps. kiedy zapytałem, kto to robił, inwestor odpowiedział mi, że firma X chwaliła się 10-letnim doświadczeniem. Zapytałem więc, czy pracownicy tam pracujący dzisiaj, pracują 10 lat, czy może 10 tygodni.

Zaślubiny z morzem

11 i 12 lutego 2019 roku oficjalnie otworzyliśmy sezon na "robimy". Mimo wykonania już kilku zleceń w tym roku, te było pierwsze całkowicie wykonywane na zewnątrz. I to nad naszym pięknym morzem.
Izolacja tarasu, a właściwie "mega" tarasu, bo do zaizolowania było 271 mkw powierzchni. Do wykonania pracy zastosowaliśmy geowłókninę PP o gramaturze 300 i naszą "fatrunię" o grubości 1.50 mm. Wszystkie prace wykonaliśmy zgodnie z wytycznymi dotyczącymi wykonywania izolacji, a praca zakończyła się wydaniem klientowi karty gwarancyjnej na trwałość folii i szczelność systemu (25 lat).
Dzięki Bogu, pogoda dopisała, a już 13.02 będziemy izolowali "Biedronkę" na jednej ze szczecińskich dzielnic.

 

Izolacja Stacji Benzynowej

Dnia 11 lutego 2019 roku jedna z naszych brygad montażowych izolowała powierzchnię płaską pod budowaną stację benzynową.
Folię hydroizolacyjną olejo-bitumoodporną układaliśmy bezpośrednio pod dystrybutorami. Dodatkowo zastosowaliśmy 2 warstwy geowłókniny PP, separacyjną pod folią i osłonową, która zabezpiecza hydroizolację podczas wykonywania następnych prac przy budowie stacji.

Dolny Śląsk

Mieliśmy okazję wykonywać zlecenie dla jednego z największych producentów samochodów na świecie.
Izolowaliśmy powierzchnię płaską w kolejnej hali produkcyjnej inwestora, w której będą produkowane elementy najpopularniejszych w Europie.
Izolowaliśmy "sterownię", czyli "milion" elementów, które należało obrobić i dociąć. Ale się udało, a to bardzo cieszy. Tym bardziej, że inwestor obserwując naszą pracę, jeszcze podczas jej wykonywania zlecił nam "zaizolowanie" kolejnej części hali.

 

 

Kraina absurdu

Wiele rzeczy widziałem, myślałem, że nie jest w stanie zaskoczyć mnie już nic, a jednak dno jeszcze nie zostało osiągnięte. W piątek, 18.01.2019 roku, jeden z nas odwiedził naszego szczecińskiego klienta, celem ustalenia cen na rok 2019. To co Janusz zobaczył na magazynie w/w firmy, zmroziło nas. Folia o grubości 40 mikronów!!! miała etykietę 200, czyli PIĘCIOKROTNIE zaniżono realną grubość w stosunku do tego co było podane na etykiecie.
To nie było 20, 30, 50%. Procentów było 500%. Dokąd to zaprowadzi zachłannych hurtowników, wykonawców i chyba bardzo nieświadomych inwestorów.
Dla zobrazowania Państwu skali problemu. Nasze worki śmieciowe wykonywane są z folii o grubości 60 mikronów, czyli o 50% więcej, niż to co sprzedawane jest jako folia izolacyjna.
Towar został sprzedany przez firmę z Wrocławia, nikomu nie znaną i pewnie taką, która zniknie za 2 lata... zniknie, a problemy pozostaną.
Szanowni klienci, powtarzałem to sto razy, powtórzę sto pierwszy. Folia o grubości 200 mikronów i nawoju 100 mkw - musi ważyć powyżej 19 kg!!! Nie mniej. Z takiej folii wykonujemy "plandeki malarskie" barwiąc je na żółto. Cóż, wystarczy zabarwić na czarno i sprzedawać jako folia czarna "budowlana".

 

 

Tatra S.A.

Na początku stycznia, ostatnia grupa naszych pracowników brała udział w szkoleniu dotyczącym montaży folii hydroizolacyjnych na dachach płaskich.
Bardzo intensywne kilkudniowe szkolenie, łączące teorię i zajęcia praktyczne z bardzo doświadczonymi montażystami membran dachowych, to skarbnica wiedzy dla nas.
Najnowsze technologie montażu i produkcji membran, rozwiązania praktyczne, praktyka pod okiem specjalistów to wszystko czego doświadczyliśmy w Fatrze.
Teraz będziemy jeszcze lepsi!

 

Przyczepy samochodowe

To nie jest nasz główny profil działalności i w sezonie nie mamy absolutnie czasu, żeby takie rzeczy wykonywać, ale w okresie zimowym podejmujemy się albo wykonania zupełnie nowych plandek samochodowych, albo naprawy starych.
Zdjęcia przedstawiają nową plandekę, wykonaną z folii o gramaturze 900 i dodatkowo wzmacnianą taśmą HF. Takie wykonanie plandeki powoduję, że jej wytrzymałość wzrasta o 40%, a co za tym idzie, trwałość jej wydłuża się dwukrotnie.
Niestety wszechobecny pęd za ceną, powoduje, że producenci naczep decydują się w większości na wykonywanie plandek z folii o gramaturze 650, a przez to ich trwałość jest zdecydowanie za krótka.
Kupując plandekę samochodową prosimy, pytajcie Państwo o gramaturę folii i raczej wybierajcie plandeki o gramaturach powyżej 750g.

 

Izolacja tarasu

W dniach 22 i 23 listopada trzech naszych pracowników wykonywało izolację tarasu przy jednym z hoteli nadmorskich.
Taras zaizolowany był papą, która niestety zupełnie nie spełniała swojej roli i dlatego inwestor zdecydował się na skorzystanie z naszych usług. Folię więc kładliśmy na papę, oczywiście wszystko poprzedziliśmy wyłożeniem geowłókniny separacyjnej 200g/mkw.
Wielkość tarasu (280 mkw) i ilość elementów do obrobienia spowodowały, że praca trwała dwa pełne dni, ale zlecenie zostało wykonane i klient otrzymał od nas kartę gwarancyjną na trwałość folii i szczelność spawów na 25 lat!!!
To właśnie powód dlaczego należy wybierać folie hydroizolacyjne zamiast pap.

 

Izolacja poziomu "0"

W dniach 20 i 21 listopada wykonywaliśmy część izolacji poziomu "0" w apartamentowcu budowanym w jednej z malowniczych miejscowości Pomorza Zachodniego.
Cała praca podzielona jest na etapy i w pierwszym wykonywaliśmy izolację 285 mkw. Praca nasza polegała na połączeniu izolacji poziomej fundamentu z folią hydroizolacyjną PVC. Niestety warunki nie pozwoliły nam na pracę za pomocą automatów zgrzewających, więc wszystko było wykonywane ręcznymi urządzeniami.
System zakładał zastosowanie geowłókniny o bardzo wysokiej gramaturze (500g), folii hydroizolacyjnej Fatrafol 810V 1.20mm i kolejnej warstwy geowłókniny, która ma dodatkowo zabezpieczyć właściwą hydroizolację podczas wykonywania następnych prac budowlanych.

 

Izolacja dachu płaskiego

Od 16 października, dzięki bardzo dobrej pogodzie, rozpoczęliśmy pracę przy izolacji dachu płaskiego hali przemysłowej, która zostanie zaadoptowana pod hurtownie materiałów budowlanych. Dach pokryty jest kilkoma warstwami papy, ale technologia, którą pracujemy pozwala na położenie warstwy folii hydroizolacyjnej na papie, co powoduje ogromne oszczędności związane z utylizacją w/w materiału. Niestety jakość pokrycia wymusiła na nas konieczność zastosowania geowłókniny o bardzo wysokiej gramaturze, ale i tak pokrycie będzie 3 krotnie tańsze niż zastosowanie np. blachy. Oczywiście wszystko z 25 letnią gwarancją trwałości.

 

Altany ogrodowe

Okres jesienny nie musi nikogo "wyganiać" z wypoczywania w zaciszu ogrodu. Rozwiązaniem jest osłonięcie altany.
Fotografie przedstawiają efekt naszej pracy, czyli zabezpieczenie altany przed warunkami atmosferycznymi. Osłonę wykonaliśmy z folii PVC transparentnej, brzegowo wzmacnianej i przygotowanej do montażu.
Montaż został wykonany przez klienta.

 

Dach płaski

Kolejny dach płaski wykonany. Tak to wygląda w rzeczywistości, ale zanim można pokazać jak to wygląda po skończeniu, wymaga to dość sporo pracy bardzo wykwalifikowanych montażystów.
Każdy dach, to odpowiedzialność, którą ponosimy za jakość naszej pracy. Źle wykonana izolacja wiąże się z ogromnymi problemami dla inwestorów i firm takich jak nasze. Dlatego dobór odpowiedniej kadry montażystów, to zadanie wcale nie łatwe, ale przy odpowiednich ludziach efekty są takie jak na zdjęciach, a karta gwarancyjna to nie puste słowa.

Izolacja dachów płaskich

Polska, to kraj, w którym ilość dachów płaskich jest wręcz oszałamiająca. Mieszkalne bloki, domki jednorodzinne budowane w latach 70 i 80, hale przemysłowe i rolnicze, budynki gospodarcze itd., itd.

95% z w/w to budynki izolowane papą. Problemy związane z tym są powszechnie znane i nie ma sensu, żebym je po raz kolejny powtarzał.

My chcemy dać Państwu alternatywę, czyli trwałe, solidne pokrycie dachu folią PVC. Nasza wiedza i umiejętności związane z izolacją dachów płaskich oraz cykl szkoleń, które przeszli wszyscy nasi pracownicy pozwalają nam gwarantować za to co robimy. 25 lat gwarancji!!! Na tyle firma nasza udziela pisemnej gwarancji na trwałość pokrycia i szczelność dachu. Dodatkowo, każdy dach izolowany przez nas objęty jest przeglądami gwarancyjnymi, które odbywają się bezpłatnie przez pierwsze 10 lat po założeniu systemu.

Dodatkowo, system jest tak skalkulowany, że nie kosztuje więcej niż średniej jakości papa.

O szczegóły oferty, wyceny i doradztwo techniczne prosimy pytać pracowników naszej firmy.

 

Izolacja tarasów

Coraz częściej wykonujemy izolację tarasów. Do pracy wykorzystujemy Fatrafol 810V, czyli folię, którą stosujemy na dachach płaskich. Podobny jest też okres naszej gwarancji, czyli 20 lat na trwałość folii i szczelność spawów.
Każdy taras jest także przez nas skontrolowany metodą mechaniczną i dodatkowo uszczelniony masą zalewową.

 

Izolacja garażu podziemnego

W dniach, 8 i 9 lipca w województwie zachodniopomorskim wykonywaliśmy izolacje garażu podziemnego w nowoczesnym apartamentowcu.

Zlecenie wykonane zostało na folii PVC o grubości 1 mm. Pracowaliśmy na Fatrafolu 804V. Do wykonania mieliśmy 500 mkw izolacji przeciwwilgociowej.

 

Koniec izolacji dachu płaskiego

4 maja 2018 roku zakończyliśmy pracę na trzecim budynku osiedla bloków mieszkalnych. Zabezpieczenie folią izolacyjną Fatrafol geowłókniną PP o gramaturze 200.
Folię zabezpieczyliśmy dlatego, że na dachu wykonywane są jeszcze prace związane z obróbkami blacharskimi, a nam zależało na ograniczeniu do minimum zagrożeń wynikających z uszkodzenia folii.
Po zakończeniu wszystkich prac na budynku, geowłóknina zostanie ściągnięta i przeniesiona na kolejny "nowoczesny blok".
Nadmienię, że osiedle będzie składało się z 18 budynków i wszystkie będą izolowane przez nasze przedsiębiorstwo.

Współpraca

Drugiego maja 2018 roku rozpoczynamy współpracę pomiędzy naszą firmą, a jednym z największych i najsolidniejszym sprzedawcą akcesoriów do oczek wodnych. Firma znajduje się w województwie zachodniopomorskim, wszystkie akcesoria znajdziecie Państwo pod adresem: www.jakoib.pl
Rzeczowość właściciela, ogrom wiedzy na temat oczek wodnych, własna hodowla ryb ozdobnych, to podstawowe argumenty, które skłoniły nas do nawiązania współpracy. Firma nasza będzie sprzedawała i montowała produkty Pana Jakuba.

Ostatni etap budowy oczka wodnego cz.3

24 kwietnia zakończyliśmy prace przy ostatnim zleceniu. Przez 5 dni budowaliśmy oczko wodne praktycznie od zera. Kaskada, murowanie, poziomowanie, most, pomoc przy zagospodarowaniu terenu i to wszystko w 5 dni. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Renowacja cz. 2

Fotografie przedstawiają kolejny etap budowy naszego kolejnego oczka. Po poziomowaniu, geowłókninie, folii właściwej przyszedł czas na wykończenie zbiornika.

Kolejnym etapem będą nasadzenia, posadowienie mostu i zalewanie wodą. To wszystko zobaczycie Państwo jak zbiornik skończymy.

Renowacja cz.1

Dnia 16.04.2018 roku przystąpiliśmy do naprawy i modernizacji oczka
wodnego w województwie lubuskim. Zdjęcia z tego co zastaliśmy
prezentowaliśmy już Państwu, a dzisiaj pokazujemy pierwszy etap naszej pracy.

Co zrobiliśmy? A więc: wypoziomowaliśmy cały zbiornik, skarpy wzmocniliśmy suchym betonem, zbudowaliśmy podwalinę kaskady i
zatopiliśmy szpilki pod przyszły most, który połączy taras restauracji z
platformą widokową.
Kolejny etap to: rury podtrzymujące most i wyłożenie geowłókniny (17.04)

Nowa maszyna

W listopadzie 2017 roku, zakupiliśmy kolejny kombajn zgrzewający. Miło nam poinformować, że to druga tak nowoczesna i zaawansowana technologicznie maszyna zgrzewająca folię w Polsce.
Kombajn rozpoznaje rodzaj folii, sam potrafi dobrać temperaturę zgrzewu, posiada pamięć ustawień, może być kontrolowany z poziomu komputera i najważniejsze, potrafi zgrzać 18 mb w ciągu 1 minuty.
Główne zadanie nowej maszyny w naszej firmie to wzmacnianie plandek poprzez wspawywanie taśm wzmacniających i antykradzieżowych.
Dzięki tej technologii, plandeki produkowane w naszej firmie osiągną wytrzymałość o 30% wyższą niż standardowe.
Produkcję plandek ze wzmocnieniami rozpoczynamy od początku 2018 roku.
Mamy nadzieję, że stałe inwestowanie w park maszynowy, szkolenia w których bierzemy udział, inwestowanie w pracowników jeszcze bardziej będzie satysfakcjonowało naszych klientów.

 

Mamy być wszędzie

Właśnie wykonaliśmy próby materacy, które używane są na nowoczesnych placach trampolinowych budowanych na całym świecie.
Udało nam się nawiązać współpracę z międzynarodową firmą, która buduje tego typu atrakcje dla dużych i małych.

Mamy więc być i w USA, Kanadzie, Wenezueli, Brazylii, Emiratach Arabskich (Dubaj), krajach EU i "Bóg jeden wie, gdzie jeszcze".
Mamy nadzieję, że to początek bardzo udanej współpracy dla obu stron.

Izolacja tarasów

Dnia 28 listopada wykonywaliśmy izolacje tarasów na osiedlu apartamentowym w Stargardzie. Prace wykonaliśmy na folii hydroizolacyjnej o gramaturze 630. Po wykonaniu izolacji całość będzie pokryta płytkami gresowymi.

 

Parasole

23 listopada na terenie województwa zachodniopomorskiego wykonywaliśmy zabezpieczenie konstrukcji osłaniających pracowników firmy, podczas wykonywania prac zewnętrznych.
Do wykonania pracy użyliśmy folii transparentnej PVC, o grubości 0.80 mm. Był to warunek konieczny, gdyż pracownicy pod "parasolami" muszą widzieć, co robią.
Zlecenie wykonaliśmy w ciągu jednego dnia roboczego. Teraz musimy mieć tylko nadzieję, że komfort pracy na zewnątrz znacznie się poprawi.

Plandeka okryciowa - termiczna

Już jakiś czas temu opracowaliśmy metodę trwałego łączenia folii plandekowej z folią bąbelkową. Metoda "wynaleziona" przez nas bardzo skutecznie ogranicza koszty ogrzania dużych hal przemysłowych.
Nasze ostatnie zlecenie to wykonanie plandeki o wymiarze 24x32, która będzie podwieszona na suficie, celem obniżenia wysokości hali, a co za tym idzie, ograniczenia wydatków na ogrzanie pomieszczeń.
Badania laboratoryjne, jakie wykonaliśmy wskazały, że temperaturę w pomieszczeniu zaizolowanym w ten sposób można podnieść o 2-3 C. Mało, nie mało???
Przyjmując, że przed wykonaniem plandeki temperatura w hali oscylowała wokół 13 C, a po założeniu plandeki podniosła się do 16 C, ma to niebagatelne znaczenie przy ograniczeniu kosztów opału.

Domek dla lalek

To oczywiście żart. W połowie października 2017 wykonywaliśmy plandekę okryciową na metalową konstrukcję, która ma zabezpieczyć zaawansowaną elektronikę przed działaniem czynników atmosferycznych.
Wymagania technologiczne producenta maszyny uniemożliwiają montaż skrzynki sterującej wewnątrz pomieszczenia, więc należało wykonać "budkę" pod sterowniki.

Izolacja tarasów w Szczecinie

Bardzo rzadko mamy okazję widzieć efekty naszej pracy. Jesteśmy trochę "leśnikami", czyli efektów naszej pracy nie widzimy, a przynajmniej, widzimy bardzo, bardzo rzadko.
Czasami jednak jest inaczej. Tak było w tym wypadku, gdzie właściciel ogrodu zaprosił mnie, żeby popodziwiać nasze dzieło.
Słowa są zbędne, więc zostawiam Państwa z obrazem. Nadmienię tylko, że właśnie dlatego udzielamy tak długiej gwarancji na to co robimy, bo staramy się robić właśnie tak, żeby później móc podziwiać takie ogrody.

Izolacja tarasów w Szczecinie

4 września 2017 roku izolowaliśmy powierzchnie płaskie na tarasach dachowych. Praca obejmowała
5 dachów i polegała na montażu i obróbce folii dachowej PVC.  Prace wykonaliśmy na folii hydroizolacyjnej o grubości 1,20 mm. Gwarancja udzielona na trwałość uszczelnienia i trwałość produktu to 25 lat.
Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na tego typu uszczelnienia. Folia cenowo porównywalna jest z papa, natomiast jej trwałość i pewność uszczelnienia znacznie przewyższa wykonanie izolacji z papy.

Impreza biegowa w Szczecinie - K2

Nie samą pracą człowiek żyje, więc czwórka reprezentantów "Fol-Tech team pl" brała udział w biegu "górskim" w Szczecinie. Mieszkańcy tego pięknego miasta doskonale wiedzą czym jest Lasek Arkoński, więc... lekko nie było. Biegli: Wiesiu Opulski, Janusz Znaczko i Białousy, czyli Wiesław i Jan.

 

Rzetelna Firma

Firma Fol-Tech uczestniczy w Programie Rzetelna Firma. To program dla każdego przedsiębiorcy, który chce pokazać, że rzetelność i uczciwość w biznesie jest dla niego najważniejsza. Ułatwia on budowanie pozytywnego wizerunku swojej firmy, jako wiarygodnej i wypłacalnej. Uczestnicy  programu otrzymują Certyfikat Rzetelności, który potwierdza brak niespłaconych  zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA.

Altany! Altany!

Bardzo często nasi Klienci utożsamiają nas z wielkimi, wręcz ogromnymi inwestycjami, gdzie zużywamy tysiące mkw folii. Nie zawsze tak jest. Robimy też rzeczy malutkie, które są tak samo ważne, jak te wielkie.

Zdjęcia przedstawiają zabudowywanie altany "oknami z folii PVC". Przed wbudowaniem okien odpowiednio je "stuningowaliśmy", tworząc ramki, wzmacniając całą konstrukcję i nadając jej odpowiedni efekt wizualny. Koszt wykonania tego typu zabezpieczenia to kwota dziesięciokrotnie niższa, niż budowanie ze szkła (wymiary okien to 103x183 cm). Gwarancja trwałości produktu to 10 lat!!!, warto więc czasami się zastanowić nad tego typu rozwiązaniami.

 

Letnia promocja!

Od 20 czerwca 2017 roku, przy zakupie na 1500 zł i 3000 zł, otrzymacie Państwo od nas pamiątkową koszulkę lub bluzę. Jak zwykle, priorytetem dla nas jest jakość produktów, więc gwarantujemy bardzo dobre gatunkowo rzeczy. Zapraszamy więc do zakupów.

Excellent

Słowo to oznacza: wyśmienity, doskonały i pochodzi z języka angielskiego. Słowo ma być synonimem naszych nowych membran dachowych. Zero tolerancji gramatury, zero "polskich" kombinacji "alpejskich". Zero oszukiwania na włókninach, stabilizatorach itd. Po prostu, bardzo solidny produkt za bardzo nieduże pieniądze.

Dołącz do nas!

Planujemy zatrudnienie kilku nowych pracowników, dlatego wszystkich chętnych prosimy o wysyłanie CV na adres: wieslaw@foltech.pl
Poszukujemy pracowników magazynowo-produkcyjnych (wiek do 25 lat, możliwy brak doświadczenia, wykształcenie co najmniej zasadnicze, dyspozycyjność, pracowitość i chęć nauki).

 

Nowe geowłókniny

Od 10 czerwca 2017 roku, w sprzedaży mamy także geowłókniny PP. Dotychczas sprzedawaliśmy geowłókniny PES, ale zdecydowanie wyższa jakość produktów wykonywanych z polipropylenu (PP) spowodowała, że teraz mamy oba typy produktów. Zalety PP, to większa wytrzymałość na rozrywanie (+30%) i wyższa przepustowość wodna (+15%).

CCC i u nas

Dla tych wszystkich, którym cena jest jedynym wyznacznikiem przy zakupie produktu, mamy dobrą wiadomość. Zrobiliśmy folię wytłaczaną (kubełek), który od 20 czerwca będziemy sprzedawali za 1.98 zł* (zakup nawet przy jednej rolce). Towar zrobiliśmy po to, żeby pokazać wszystkim fanom "koncernów", że Polacy też doskonale potrafią robić coś taniego, nie koniecznie dobrego.

*cena dotyczy zakupów wiązanych, tzn. razem z innymi produktami wytwarzanymi w naszej firmie

FolPan po nowemu

Zmieniliśmy wszystko. Od 15 lutego będzie do Państwa przychodził nowy FolPan. Zwiększyliśmy gramaturę produktu o 30% i grubość folii o 50%. Celem naszej decyzji było zapewnienie naszych klientów o najwyższej jakości produktu, który wytwarzamy w naszej firmie. Tak duża zmiana w jakości materiałów daje nam gwarancję, że w Polsce wykonujemy najwyższej jakości produkt pod panele podłogowe.
To wszystko spowodowało, że na wszystkie maty produkowane przez nas udzielamy 15 letniej gwarancji*

*gwarancja dotyczy trwałości folii i piany, produkt przez okres gwarancji musi spełniać swoją rolę i nie może wpływać ja jakość użytkowania podłogi

Niemcy... Niemcy...

Nasza firma to nie tylko piękne, rekreacyjne oczka wodne i baseny, ale także różnego rodzaju zbiorniki. Ten, który widać na fotografiach, to zbiornik na nieczystości płynne, które wykonywaliśmy na terenie Niemiec. W zbiorniku wyłożyliśmy folię o grubości 1.5 mm, jednostronnie moletowaną, wykonaną w technologii 1-warstwy PVC, gnojoodporną. Gwarancja jaką udzieliliśmy klientowi na trwałość folii i jakość spawów to 10 lat.

1500 mkw zabezpieczenia

Ostatni tydzień listopada 2016 roku, nasi pracownicy spędzili w Ożarowie Mazowieckim, gdzie wykonywali zabezpieczenie dachu na jednej z mazowieckich firm. Po raz kolejny okazało się, że próby uszczelniania dachów metodą "papa na lepiku" zupełnie nie odpowiadają wymaganiom  szczelności połaci dachowej. Mimo tego, że dach był "naprawiany" relatywnie niedawno, woda lała się do środka strumieniami, uniemożliwiając wykonywanie jakiejkolwiek pracy wewnątrz hali. Nasza praca polegała na czasowym zabezpieczeniu połaci dachowej folią zbrojoną LD-PE, do wiosny, kiedy to będzie dach izolowany folią PVC.

Plandeki okryciowe

Nasza ostatnia praca to plandeki izolacyjne wykonywane dla Szczecińskich Kortów Tenisowych. Polegała ona na wykonaniu plandek, których rolą będzie obniżenie "sufitu", a co się z tym wiąże, obniżenie kosztów ogrzewania namiotów w okresie zimowym.
To kolejne zlecenie, które przyjęliśmy od w/w firmy, tak więc wcześniejsze plandeki w 100% spełniły swoje zadanie, obniżając wydatki na ogrzewanie pomieszczeń kortów tenisowych.
Praca o tyle ciekawa, że łączyliśmy plandeki okryciowe z taśmą kedrową celem wprowadzenia plandek we wcześniej przygotowane prowadnice. Kolejny zadowolony klient bardzo cieszy.

 

Mega zbiornik

W pierwszych dniach października 2016 roku, przystąpiliśmy do wykonania drugiego etapu uszczelniania zbiornika na nieczystości płynne, przy jednym z największych gospodarstw rolnych w regionie Polski Północno-Zachodniej.
Całkowita wielkość zbiornika to 15 m szerokości, 50 m długości i 4 m głębokości. Drugi etap pracy zajął nam 4 dni robocze i polegał na wyłożeniu izolacji wewnętrznej oraz połączeniu jej z izolacją zewnętrzną, przez co szczelność zbiornika jest dwuskładnikowa (izolacja zewnętrzna z folii, płyta betonowa izolowana dodatkowo silikonami uszczelniającymi i izolacja wewnętrzna).

 

Chojna 2016

We wrześniu 2016 roku, na tafli byłego lotniska wojskowego w Chojnie odbyły się zawody motocrossowe. Nasza firma była jednym z tytularnych sponsorów w/w imprezy, co dość mocno było eksponowane na całym torze. Nie samym bieganiem człowiek żyje, więc aktywne uczestniczenie w takiej imprezie bardzo nas ucieszyło.

 

 

Super zbiornik

W jednej z miejscowości w województwie zachodniopomorskim wykonywaliśmy zbiornik na zwierzęce nieczystości płynne o powierzchni dna 50  m x10 m i wysokości 3 m. Praca nie tyle trudna technicznie, co trudna "fizycznie" ze względu na wielkość zbiornika i masę własną folii (900 g/1 mkw).Pierwszy etap pracy wykonaliśmy w ciągu 3 dni, następny będziemy wykonywać za 6 tygodni, po związaniu betonu na dnie zbiornika.

 

Nie samym oczkiem człowiek żyje

Fol-Tech to nie tylko plandeki, oczka wodne i milion różnych dziwnych rzeczy. Fol-Tech to także membrany dachowe, które sprzedajemy od 20 lat!!! Nasi najstarsi klienci wiedzą, że jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, która sprzedawała membrany dachowe produkowane w Polsce, a nasz prezes to jeden z twórców pierwszej polskiej 3-warstwowej membrany dachowej. Zdjęcie przedstawia jeden z naszych eksportowych produktów, czyli Toproof 140, membranę sprzedawaną tylko i wyłącznie na rynku skandynawskim, ze wszystkimi certyfikatami rynku skandynawskiego.

Włóknina ogrodnicza 120g

Do sprzedaży wprowadziliśmy kolejny produkt ogrodniczy, czyli włókninę antychwastową Fol-Tech 120. Włóknina idealnie nadaje się jako zabezpieczenie określonych połaci ogrodu przed przerastaniem chwastów i jako doskonała wyściółka pod żwiry lub korę. Produkt jest o tyle ciekawy, że 90% włóknin ogrodniczych sprzedawanych w Polsce ma gramaturę 45-50, nasza ma 120g, czyli tyle co włókniny sprzedawane w Europie Zachodniej. Gwarancja na trwałość włókniny to 10 lat!!! Stabilizacja UV- 6%. Zapraszamy do zakupów włókniny.

Takie rzeczy także u nas

Na przełomie lipca i czerwca, nasza firma wykonywała zadaszenie konstrukcji kortów tenisowych w Gorzowie. Cała praca była dla nas dużym wyzwaniem ponieważ konstrukcja warstwy izolacyjnej była zatopiona pomiędzy folie hydroizolacyjne. Efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć na załączonych fotografiach.

Kolejne zadanie

Tym razem nasza drużyna otrzymała zlecenie zabezpieczenia czasowego systemu solarnego na jednej ze szkół w województwie zachodniopomorskim. Nasza praca polegała na wykonaniu kapturów zabezpieczających solary w okresie wakacyjnym. Brak uczniów w szkole powoduje brak odbioru ciepła z systemu solarnego, to z kolei powoduje awarie całego systemu.
Firma nasza wykonała zabezpieczenie na 96 solarów i je na dachu budynku zamontowała.

Fontanna w Witnicy

Naszym kolejnym zleceniem było uszczelnienie niecki fontanny na rynku miejskim w przepięknej, lubuskiej Witnicy.
Pracę wykonywaliśmy w bardzo niesprzyjających warunkach klimatycznych (padający śnieg- 26.04!!!), ale zadanie wykonaliśmy wzorowo i to w rekordowym czasie 5 godzin.

Izolacja garaży podziemnych

Dnia 12 listopada 2015 roku wykonywaliśmy zabezpieczenie hydroizolacyjne garaży, które będą w przyszłości całkowicie przysypane ziemią, na której będą wykonane nasadzenia z krzewów. Pracę wykonaliśmy przy użyciu folii izolacyjnej PVC monolitycznej o grubości 1 mm. Zadanie udało nam się wykonać w jeden dzień, a efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć na załączonych fotografiach.