Oczka wodne

Chcesz zbudować oczko wodne i cieszyć się nim długie lata?

Oferta naszej firmy, to nie tylko folia PVC z gwarancją do oczek wodnych, lecz też ich kompleksowe wykonanie.

Zatrudniani przez nas fachowcy z chęcią wesprą każdego klienta swoimi poradami. Pomożemy na każdym etapie budowy oczka wodnego – dobierzemy folię, budulec, pompy, a także doradzimy, jak wybrać rośliny do Twojego wymarzonego oczka wodnego.

Od początku naszej działalności staraliśmy się myśleć o stworzeniu produktu bardzo trwałego, wytrzymałego i całkowicie odpowiadającego na wymagania inwestorów. Możliwe jest to także dzięki folii PVC do oczka wodnego, z której korzystamy. Plawil to folia PVC do oczka zbrojona, o gramaturach 500, 630, 750, 900, 1100.

Folia z gwarancją do oczek wodnych Plawil zapewni wytrzymałość oraz doskonałą żywotność zbiornika wodnego.

budowa stawu oczka wodnego

Kompleksowe wykonanie i wysoka jakość usług

Doświadczenie

Wykonujemy oczka i zbiorniki wodne od ponad dwudziestu lat. Zachęcamy do wybrania naszych usług wszystkich zainteresowanych z całego woj. zachodniopomorskiego.

Ekologia

Dbamy o jakość naszych usług przy tworzeniu zbiorników wodnych.​ Około 90% odpadu wyprodukowanego przez naszą firmę jest odzyskiwana i powtórnie przetwarzana.

Wysoka jakość

Budowa oczka wodnego z nami to przyjemność. Dobrze wykonane oczko wodne służyć będzie każdemu klientowi przez wiele lat, wzbogacając o wodę oraz zieleń każdy Twój dzień.

Kompleksowe działania

Oferta naszej firmy, to nie tylko folia z gwarancją do oczek wodnych, lecz też ich kompleksowe wykonanie. Wykonujemy oczka wodne, kaskady, strumienie, ogrody wodne, baseny ogrodowe i kąpielowe, zbiorniki wodne PPOŻ.

folia z gwarancją do sztucznych stawów

Budowa i pielęgnacja oczek wodnych

Budowa oczka wodnego, które przez długi czas będzie cieszyć oko właścicieli, nie jest prosta. Gwarancję prawidłowego wykonania, które wpłynie na trwałość obiektu i jego estetykę, daje jedynie profesjonalny wykonawca. Działamy w branży od wielu lat i mamy świadomość, jakie wyzwania stawia każdy projekt. Ponieważ nie jest to naturalny akwen, jego budowa musi zostać zaplanowana tak, żeby odpowiadała warunkom przestrzeni, w jakiej się pojawi i później posadzonym roślinom oraz ewentualnym dekoracjom.

Podczas wykonywania ogromnej liczby zleceń poznaliśmy plusy i minusy wielu rozwiązań, jesteśmy więc w stanie już na początku zaplanować całe przedsięwzięcie tak, by budowa oczka wodnego przebiegła szybko i bez problemów, a sam obiekt nie wymagał interwencji i przebudowy. Wiemy też, jakie produkty na rynku są najlepsze – odpowiednia jakość to podstawa dobrego wykonania. Stawiając na nas, możecie być Państwo pewni, że wybieracie najlepszą możliwą firmę oraz fachowego doradcę, który pomoże Wam przeprowadzić budowę oczka wodnego od pierwszego pomysłu po efekt.

Pielęgnacja oczka wodnego, wbrew powszechnemu myśleniu, jest prosta i nie zajmuje dużo czasu – jeśli jest prowadzona regularnie. Obiekt, który jest otoczony troską, nie tylko nie wymaga dodatkowych prac, ale też pięknie się prezentuje przez cały rok – a w końcu taki jest cel zakładania oczka wodnego. Dbanie o czystość wody, między innymi poprzez stosowanie odpowiedni filtrów (a także ich konserwację) to konieczność, jeśli zależy nam na estetyce naszego akwenu, bez względu na jego wielkość.

Zakładając oczko wodne, myślimy nie tylko o jego dokładnym, zgodnym z wizją i projektem wykonaniu, ale też perfekcyjnym wyglądzie. Na taki efekt składają się oczywiście zarówno starannie wybrane rośliny i inne elementy, jak i przemyślany zakup odpowiednich maszyn i części. Dlatego pielęgnację oczka wodnego także zalecamy powierzyć specjalistom, którzy zajmą się odpowiednimi czynnościami, a także doradzą i odpowiedzą na pytania dotyczące tego zagadnienia. Jako doświadczeni wykonawcy chętnie zajmiemy się tym wszystkim.

Baza wiedzy

Refleksja wykonawcy

17 lat wykonywania zbiorników wodnych daje mi może niewielką, ale jednak daje, podzielenia się z Państwem kilkoma zdaniami dotyczącymi w/w tematu.

Po pierwsze, oczko wodne to nie jest dół zalany folią. Tak wykonany zbiornik nie będzie ani estetyczny, ani efektowny. Elementów, na które zwracamy uwagę jest dużo, dużo więcej.

Po drugie, folia to 25% kosztów dobrze wykonanego zbiornika, więc przyszli inwestorzy powinni zdawać sobie z tego sprawę.

Po trzecie, oczko wodne to zbiornik sztuczny, więc bez właściwej filtracji i mediów nowoczesnej technologii (filtry, pompy, napowietrzacze) zbiornik nie będzie ani piękny, ani woda w nim nie będzie krystaliczna.

I w końcu, po czwarte. Powierzenie pracy ekipie, która „…przecież umie murować” to najpoważniejszy błąd. My domów nie budujemy, bo niestety nie mamy o tym „zielonego pojęcia”, a Panowie od „murowania” nie mają pojęcia o zbiornikach wodnych. Ani nie jest to praca prosta, ani lekka, więc skierowanie swoich zapytań do specjalistów, to raczej rozsądna decyzja.

Co jest zatem ważne, na co zwracać uwagę? Każdy „dół” powinien być wypoziomowany. Każdy powinien być wyłożony geowłókniną. Folia bezwzględnie musi być wysokiej, nawet bardzo wysokiej jakości (szukanie oszczędności na folii to FARSA!!!).

Budowa powinna być przemyślana. Radzę też słuchać wykonawcy. Ktoś kto buduje to zawodowo, wie z własnego doświadczenia, co i jak powinno być zrobione. Bez mediów nie będzie dobrze, więc trzeba z góry założyć, że trzeba kupić te wszystkie „niepotrzebne” rzeczy, bo jednak są potrzebne. Kupować tylko w wyspecjalizowanych firmach. Ludzie tam pracujący wiedzą jaką pompę polecić, co dodać, co jest zbędne (www.jakoib.pl).

Zwracać uwagę na gwarancję i jej formę. Gwarancja trwałości folii to konieczność, ale deklaracja wykonawcy, że folia ma gwarancję, to NIE JEST GWARANCJA!!! Gwarancja musi mieć formę pisemną, być podpisana przez wykonawcę i musi do czegoś wykonawcę zobowiązywać. Warto korzystać z usług profesjonalistów, choć w Polsce jest nas zaledwie kilku.

budowa oczka wodnego

Konieczność stosowania filtrów

Bardzo często słyszę pytanie o zasadność i konieczność stosowania filtrów do oczek wodnych. „Czy ja muszę go kupić, po co mi on, przecież tyle kosztuje, nasadzę rośliny i będą filtrowały”, to tylko kilka z pytań i stwierdzeń, z którymi się spotykamy budując oczka wodne.

Niestety, czysta i przejrzysta woda wymaga stosowania filtrów i bez nich utrzymanie zbiornika w należytej czystości jest wręcz niemożliwe. Oczywiście, jest metoda oczyszczania wody tylko przez zastosowanie odpowiednich roślin, ale wymaga ona posiadania ogromnej wiedzy biologicznej, w połączeniu z hydrologiczną. Specjalistów, którzy potrafią tak dobrać rośliny, żeby woda była krystaliczna jest bardzo niewielu, ja na swojej drodze zawodowej spotkałem jednego i to w Niemczech.

Cóż, w związku z tym, że chcemy mieć czyste oczko, a nie jesteśmy hydrologami biologami w jednym, musimy zdać się na urządzenia, które w znacznym stopniu pomogą nam wodę oczyścić.

Dlatego zalecam stosowanie filtrów i mimo dość sporego kosztu jednorazowego (1500-4000 zł), trzeba pamiętać, że to urządzenia bardzo trwałe i będą nam służyć co najmniej 15-20 lat. Trzeba jednak zwrócić dużą uwagę co do konieczności płukania wkładów. Sugeruję co najmniej raz w miesiącu. Efekt 2 miesięcy bez wyczyszczenia wszystkiego widzicie Państwo na załączonych zdjęciach. Na szczęście nie jest to praca długa i męcząca, my dwa duże filtry wyczyściliśmy w 45 minut.

oczyszczenie oczka wodnego

Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń!