baza wiedzy

Papy APAO

Już wcześniej wspominałem o rodzaju pap na którym pracujemy, ale teraz postaram się Państwu dokładnie opisać na czym polega ich wyjątkowość.

Papy APAO

Izolacja dachów płaskich

Polska, to kraj, w którym ilość dachów płaskich jest wręcz oszałamiająca. Mieszkalne bloki, domki jednorodzinne budowane w latach 70 i 80, hale przemysłowe i rolnicze, budynki gospodarcze itd., itd.

Membrana dachowa. Co to właściwie jest?

Mimo tego, że stosowanie membran dachowych jest dzisiaj powszechne, nie do końca wiemy dlaczego je stosujemy i co tak naprawdę mają dać.

Papa, a sztuka budowlana

Jak otworzyć firmę za 200 euro? To pytanie zadaje zawsze na początku szkoleń dotyczących pap Pan Peter Hartanek, który jest włoskim szkoleniowcem z ramienia Copernit Sp.A. Odpowiedz jest prosta-trzeba kupić jeden palnik, jedną kielenkę, rękawice papowe, obejrzeć 3 filmy na YouTube i zacząć swoją,, przygodę” z dachami.

 

Gdzie tkwi problem?

Nasza ostatnia inwestycja to naprawa pokrycia dachowego na jeszcze nie skończonym, budowanym budynku mieszkalnym. Piękny dom, cudowne miejsce, bardzo ładnie wykańczane wnętrza przez ekipy budowlane i w tym wszystkim ogromny problem. Cieknący dach. Pikanterii całej tej sytuacji dodaje fakt, że ów dach został zaizolowany w tym roku, na przełomie czerwca i lipca. Nasze zadanie więc to naprawa hydroizolacji na budynku, który jeszcze nie został ukończony i zamieszkały.

Rośliny w oczku wodnym

Prawidłowo wykonane oczko wodne, to nie tylko dobrze przygotowany dół, wysokiej jakości folia, czy przepiękny kamień i ryby. Oczko, to także cała gama bardzo różnorodnych, czasami okazałych roślin, które nie tylko spełniają funkcję ozdobną, ale bardzo często także wpływają na jakość wody i ryb w naszym zbiorniku. Będę starał się Państwu przedstawiać rośliny wodne, opisując je i radząc co zastosować, w którym miejscu i czego należy oczekiwać po roku, czasami dwóch latach.

Program "Małej retencji"

Ogromny deficyt wody w naszym kraju i brak jakiejkolwiek racjonalnej gospodarki wodnej skłoniły rządzących do stworzenia programu, który w perspektywie 7 lat ma zasadniczo zmienić tzw. „odzysk wody opadowej”. Dla zobrazowania skali problemu, odzyskujemy około 5% wody opadowej, Hiszpania 40%. Nowa ustawa ma doprowadzić do wzrostu odzyskanej wody do poziomu 15%.

Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń!