Prezentujemy Państwu wszelkiego rodzaju artykuły,
które udało nam się stworzyć lub pozyskać,
a dotyczą szeroko rozumianego stosowania folii do budownictwa.

zero tolerancji okienko
ulotka-A5-dach_druk-3

Izolacja dachów płaskich

 

 

Polska, to kraj, w którym ilość dachów płaskich jest wręcz oszałamiająca. Mieszkalne bloki, domki jednorodzinne budowane w latach 70 i 80, hale przemysłowe i rolnicze, budynki gospodarcze itd., itd.

 

95% z w/w to budynki izolowane papą. Problemy związane z tym są powszechnie znane i nie ma sensu, żebym je po raz kolejny powtarzał.

 


My chcemy dać Państwu alternatywę, czyli trwałe, solidne pokrycie dachu folią PVC. Nasza wiedza i umiejętności związane z izolacją dachów płaskich oraz cykl szkoleń, które przeszli wszyscy nasi pracownicy pozwalają nam gwarantować za to co robimy. 25 lat gwarancji!!! Na tyle firma nasza udziela pisemnej gwarancji na trwałość pokrycia i szczelność dachu. Dodatkowo, każdy dach izolowany przez nas objęty jest przeglądami gwarancyjnymi, które odbywają się bezpłatnie przez pierwsze 10 lat po założeniu systemu.


Dodatkowo, system jest tak skalkulowany, że nie kosztuje więcej niż średniej jakości papa.


O szczegóły oferty, wyceny i doradztwo techniczne prosimy pytać pracowników naszej firmy.

 

Membrana dachowa- co to właściwie jest?

Mimo tego, że stosowanie membran dachowych jest dzisiaj powszechne, nie do końca wiemy dlaczego je stosujemy i co tak naprawdę mają dać.

Ale zacznijmy od początku. Membrana dachowa to produkt najczęściej trzy lub czterowarstwowy, wyprodukowany z tworzyw sztucznych (polipropylen PP, lub polietylen wysokiej gęstości HDPE). Pierwsze membrany pojawiły się w Polsce na początku lat 90 XX wieku, ale dopiero po roku 2000 upowszechniły się i dzisiaj stanowią integralną część budowy domu.

 

Jaki jest cel stosowania membran na dach? A więc, podstawowe zadanie membrany dachowej to wentylacja dachu, czyli umożliwienie odparowaniu nadmiaru wilgoci na zewnątrz połaci dachowej. Jak to uzyskujemy? Tutaj wykorzystana jest taka sama zasada, jaka jest powszechna przy produkcji pieluch jednorazowych (w pieluchach ma wpuścić i nie wypuścić, tutaj odwrotnie). Umożliwia to specjalny film funkcyjny, który jest sercem membrany dachowej.

 

Co kupować? Jak ognia wystrzegać się należy membran tanich i wykonywanych dla firm trzecich (producenci blach, dachówek- nie produkują membran, więc aby zarabiać, kupują najtańsze produkty). Należy też zawsze zważyć folię i jeśli producent deklaruje, że membrana jest np. 140, to oznacza to tylko to, że każdy mkw musi ważyć 140 g. Waga 1 mkw przemnożona przez 75 (ilość mkw rolki) musi dać nam właściwą wagę produktu. Jeśli odstępstwa są większe niż 5% od zakładanej wagi, produktu należy unikać. Ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Zasada jest prosta. Generalnie wysokie gramatury to lepsze folie (powyżej 160g).
Mam nadzieję, że udało mi się w bardzo dostępny sposób przedstawić Państwu choć trochę wiedzy na temat membran dachowych.

Wiesław Białous

Folie stosowane w budownictwie

 


Folie stosowane dzisiaj w budownictwie są tak różnorodne, a brak fachowej wiedzy inwestorów, wykonawców i sprzedawców tak głęboki i poważny, że wybranie dobrej folii jest niestety bardzo trudne. Nasze badania jednoznacznie niestety udowadniają, że na rynku naszego kraju, aż 95% folii z tzw. przeznaczeniem do budownictwa - do budownictwa się nie nadaje. Pytanie często zadawane w takich wypadkach brzmi "...ale jak to możliwe...".

 

Niestety jest to możliwe i bardzo wiarygodne (dane o nieuczciwych firmach dostępne są w naszej firmie). Dzisiejsze folie do budownictwa to produkty, które przypominają folie - ale foliami z takim zastosowaniem nie są. Brak właściwej grubości folii (folia typ 200 to nie folia 0.200), zastosowanie bardzo niskiej jakości surowców (regranulat wtórny z 3-4 przemiału nie tworzy trwałego produktu), brak właściwego filmu funkcyjnego (biała folijka w membranie dachowej to nie film funkcyjny), brak jakiejkolwiek stabilizacji UV (czynnik kosztotwórczy przy produkcji membrany dachowej), oszukiwanie na gramaturze produktu (membrana dachowa powinna mieć gramaturę co najmniej 135 g/mkw) to tylko niektóre grzechy producentów i sprzedawców.

 

Jest ich wiele więcej, omawianie ich jednak nie ma sensu. Jak się bronić? Co robić? Zdać się na zdrowy rozsądek i nie wierzyć, że w czasie ceny paliwa na poziomie 6 zł folia może tanieć. Cena folii rośnie wprost proporcjonalnie do ceny paliwa. Zmienia się jakość folii i tutaj cena folii jest także wprost proporcjonalna do jej ceny. Jeśli w 2007 roku folia 0.200 mm kosztowała 1.00 zł, dzisiejsza cena tej folii nie może wynosić 0.85 zł- bo cena surowca (PE) wzrosła w tym czasie o 100%. Szukajcie folii z tym znakiem... to gwarancja jakości produktu.

 

Posprzątaj po swojej budowie

 

Odpowiednie zagospodarowanie odpadów budowlanych na placu budowy jest ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich. Każdy z nas boryka się z problemem papierowych worków po cemencie, kawałkach folii opakowaniowych, opakowaniach po pianach montażowych, silikonach i ciężkich odpadach budowlanych.

Wychodząc na przeciw ogromnej potrzebie rynku, postanowiliśmy stworzyć dla Państwa program
"Worki dla budownictwa". W związku z powyższym proponujemy Państwu:

 

Worki na ciężki gruz budowlany o wymiarach 0.75x1.3 m. Worek wytrzymuje 45 kg odpadu i jest przeznaczony do magazynowania cięższych odpadów budowlanych.

 

Worki na lżejsze odpady budowlane o wymiarach 0.60x1.2 m. Worek wytrzymuje 25 kg odpadu i jest przeznaczony do magazynowania lżejszych odpadów budowlanych (silikony, piany, odpady metalowe, papier, zużyte narzędzia itp.)

 

Worki na lekki odpad budowlany o wymiarach 1.5x2.0 m. Idealny produkt na wszelkiego rodzaju lekki odpad budowlany, tak często spędzający nam sen z powiek. Koniec z walającym się po placu styropianem, wełną mineralną i kawałkami folii. Dzięki ogromnej wielkości, worek pomieści prawie wszystko.

 

Dodatkowo jesteśmy w stanie produkować pod Państwa worek o dowolnym wymiarze, kolorze i grubości folii.